Vznik života na Zemi
Publikováno

Vědecký závěr, že život na Zemi vznikl náhodou je čistá spekulace. Kdyby měl názor na vznik života vzejít z vědeckých poznatků musel by takový závěr znít jinak.
Každý má svou představu o pravděpodobnosti, svou míru tolerance co možné je a kdy usoudíme, že něco už možné není ani kdyby čert na koze jezdil. Následující přirovnání, které Vám přiblíží o jak šílenou nahodilost by se jednalo může posoudit každý sám.
Malý kastrůlek naplněný pískem obsahuje asi jeden milión jednotlivých zrnek písku. Když by jsme takovým pískem naplnili celý náš vesmír, bylo by v něm asi 1096 zrnek písku.
Pravděpodobnost náhodného vzniku, života je 1 ku 10240 000 000. Přibližný počet atomů, ve vesmíru je asi 10164. Možnost, že vyhrajete ve sportce první cenu je 1 ku 136.
Tato čísla říkají, že počet kombinací pro vznik života náhodným sloučením, vhodných látek je mnohonásobně větší než počet základních částic námi viditelného vesmíru. Otázkou je tedy jestli je taková náhoda ještě přijatelná nebo se jedná něco naprosto nemožného.
Připustíme-li, že i taková náhoda je možná, měli bychom pak také brát na vědomí, že vše co dnes odkazujeme do říše sci-fi, jako jsou létající talíře, kouzelného dědečka a mnoho dalších je néjen možné, ale s vysokou pravděpodobností, také naprosto reálné.