Výběr nevšedních vědeckých teorii

Technické zajímavosti

Výběr technických zajimavostí.


Technika, vynálezy, přístroje

Psychotronický generátor

Publikováno

pavlitův psychotronický generátor

Český vynález psychotronického generátoru Roberta Pavlity zná jen asi málo který Čech. Robert Pavlita sestrojil generátor, který dokázal nashromáždit a uchovat neznámou energii lidského těla. Následně pomoci generátoru tuto energii opět využít, mimo jiné i na energii kinetickou. Takto uchovaná energie při pokusech dokázala pomocí měděného plíšku přitahovat železné materiály stejně jako magnet. Tato zvláštní energie nešla běžným způsobem izolovat a procházela i skrze sklo.


Pavlitův generátor byl zkoumán v roce 1964 v Hradci Králové týmem Lékařské fakulty Karlovy univerzity kde bylo prokázáno, že se opravdu jedná o dosud neznámou energii, kterou šlo následně využít pro přeměnu na kinetickou, nebo pro lepší růst rostlin, čištění vody a přitahování nemagnetických předmětů.


Pavlita se svojí dcerou

Pavlita si byl vědom, že generátor dokázal uchovat také energii, parapsychologickou a se svou dcerou prováděl v tomto směru tajné pokusy. Při jednom pokusu, když Pavlita pracoval s generátorem a nechtěně zaměřil generátor směrem ke své dceři začalo ji být nevolno a nakonec omdlela.


Pavlita si uvědomil, že jeho generátor je nebezpečný a žádal tehdejší vládu aby přestala s výzkumem generátoru protože může sloužit také jako zbraň. Tehdejšímu režimu se Pavlitův postoj nelíbil a začali ho pronásledovat. Když byl Pavlita zdiskreditován a neustále pronásledován režimem musel Pavlita emigrovat do USA.


Níže se můžete podívat na free video z tehdejších pokusů při, kterých asistovali: docent Julius Krmerski, dr. Zdeněk Reida a Karel Drbal. Free video o Pavlitovém generátoru je v Polském jazyce.


Archív zajímavostí